Dziękujemy
Zgłoszenie zostało dodane.
Przepraszamy
Zgłoszenie nie zostało dodane.
Dodano do porównania
BAZA WIEDZY

Targi motoryzacyjne 2024 - gdzie warto się wybrać?

25 czerwiec 2024
Targi motoryzacyjne 2024 - gdzie warto się wybrać?

Targi to bez wątpienia prawdziwe święto każdego miłośnika motoryzacji. Są one doskonałą okazją do tego, aby zapoznać się z najnowszymi modelami oraz innowacyjnymi rozwiązaniami. Dowiedz się, które wydarzenia powinieneś koniecznie odwiedzić w 2024 roku. Poniżej znajdziesz zestawienie największych targów motoryzacyjnych zarówno w Polsce, jak i na świecie.

Tego rodzaju wydarzenia przyciągają wielu pasjonatów, którzy pragną dzielić się swoją wiedzą oraz poznawać nowych ludzi o takim samym hobby. Dla producentów pojazdów jest to z kolei znakomita okazja do zaprezentowania modeli i przyciągnięcia kolejnych klientów.

Największe targi w Polsce – gdzie warto się wybrać?

Zestawienie najważniejszych targów motoryzacyjnych warto zacząć od wydarzeń organizowanych w Polsce. Przez ostatnie lata stały się one coraz ciekawsze, dlatego warto je wpisać do kalendarza. Przekonaj się, które z wydarzeń powinieneś odwiedzić, jeśli interesujesz się motoryzacją.

Targi motoryzacyjne 2024 – Poznań Motor Show

Jest to cykliczne wydarzenie organizowane przez Grupę MTP uznawane za najważniejsze nie tylko w Polsce, ale i w tej części Europy. Po raz pierwszy te targi samochodowe zostały zorganizowane w latach 50. ubiegłego wieku. Obecnie są one okazją do zaprezentowania i zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami techniki motoryzacyjnej.

Targi samochodowe 2024 Poznań Motor Show przyciągają nie tylko miłośników i pasjonatów motoryzacji, ale także:

  • przedstawicieli czołowych marek,
  • przedstawicieli przemysłu energetycznego i paliwowego,
  • przedstawicieli administracji publicznej i samorządów lokalnych,
  • przedstawicieli uczelni wyższych,
  • media branżowe.

W 2024 r. targi odbędą się w dniach 4–7 kwietnia. Program wydarzenia obfituje w różne atrakcje, dlatego warto się na nie wybrać.

Targi motoryzacyjne Warsaw Motor Show

Te targi samochodowe odbędą się w dniach 15–17 listopada 2024 r. To już kolejna edycja wydarzenia, które cieszy się dużą popularnością wśród miłośników motoryzacji z Polski oraz Europy. Zaplanowano m.in. premiery nowych wersji takich modeli jak Land Rover Defender czy Audi Q3 Sportback.

W strefach dla fanów na odwiedzających będą czekały znane i lubiane postaci związane ze światem motoryzacji, takie jak m.in. Miko Marczyk, Krzysztof Hołowczyc oraz Richard Hammond. To jednak tylko jedne z wielu atrakcji zaplanowanych przez organizatorów. Jeśli interesujesz się pojazdami i wszystkim, co z nimi związane, nie może Cię zabraknąć na tych targach.

Największe targi w Europie – gdzie warto się wybrać?

Stary Kontynent może poszczycić się wieloma znanymi markami pojazdów, które są cenione na całym świecie. Nic więc dziwnego, że to właśnie w Europie są organizowane popularne wydarzenia przyciągające rzesze fanów motoryzacji. Przekonaj się, które z nich musisz na stałe wpisać do swojego kalendarza.

IAA Transport

Są to targi motoryzacyjne organizowane co 2 lata w Monachium. Przez kilkadziesiąt lat ich siedzibą był Frankfurt, dlatego to wydarzenie było nazywane Frankfurt Motor Show. Jednak zmiana lokalizacji wymusiła także zmodyfikowanie nazwy. To wydarzenie przyciąga nie tylko producentów samochodów spalinowych czy części motoryzacyjnych, ale również pojazdów elektrycznych. Coraz mocniej widać, że jest ukierunkowane na elektromobilność oraz wszystko, co z nią związane.

Częścią tych targów jest IAA Mobility, czyli wydarzenie odbywające się w lata parzyste w Hanowerze. W 2024 r. zaplanowane je na 17–22 września. Skupiają się one wokół samochodów dostawczych oraz użytkowych.

Targi motoryzacyjne 2024 – Geneva International Motor Show

To jedne z największych targów w Europie organizowane od 1905 r. Jak dotąd jedyna przerwa była wynikiem pandemii Covid-19. W jej wyniku zaniechano organizacji wydarzenia w 2020, 2021 i w 2022 r. W 2023 r. impreza została przeniesiona do stolicy Kataru – Dohy. Ponownie Międzynarodowy Salon Samochodowy w Genewie odbył się w dniach 26 lutego – 4 marca 2024 r.

To wydarzenie to okazja do zapoznania się z nowymi modelami, które producenci pojazdów planują wypuścić na rynek, a także z innowacjami technologicznymi. Podczas targów prezentowane są m.in. akcesoria oraz części, a także produkty i usługi związane z branżą motoryzacyjną.

Paris Motor Show

Jest to wydarzenie o jeszcze dłuższej tradycji niż te wcześniej omówione. Po raz pierwszy Międzynarodowy Salon Samochodowy w Paryżu został zorganizowany w 1898 r. Od tego czasu dla wielu pasjonatów motoryzacji to najważniejsze i największe targi w Europie. Odbywają się one na przemian z IAA Mobility i są organizowane raz na 2 lata.

Paris Motor Show są zaplanowane na 14–20 października 2024 r. Wydarzenie będzie skupiało się przede wszystkim na nowoczesnych technologiach oraz innowacjach, które mogą na stałe odmienić oblicze współczesnej motoryzacji.

Good Festival of Speed

Jest to wydarzenie organizowane z pewnością na zdecydowanie mniejszą skalę niż te opisane powyżej, jednak dobrze znane pasjonatom motoryzacji. Jest organizowane co roku w hrabstwie West Sussex w Wielkiej Brytanii. Przyciąga przede wszystkim miłośników dużych prędkości, którzy chcą spróbować swoich sił na specjalnie przygotowanym do tego celu torze. Podczas wydarzenia można podziwiać zarówno nowoczesne sportowe auta, jak i klasyczne modele wyścigowe.

Targi samochodowe na świecie – co warto o nich wiedzieć?

Jeśli interesujesz się nowoczesnym obliczem motoryzacji, to musisz także znać także największe targi motoryzacyjne na świecie.

Tokyo Motor Show

Jest to największa tego typu impreza organizowana na kontynencie azjatyckim przyciągająca ponad milionową publikę. Odbywa się co 2 lata od lat 50. XX wieku. Jest chętnie wybierana przez producentów samochodów osobowych, dostawczych oraz jednośladów. To doskonała okazja do zaprezentowania nowych modeli, w tym także aut koncepcyjnych.

North America International Detroit Auto Show

Po raz pierwszy to wydarzenie zostało zorganizowane w 1907 r., ale dopiero w 1989 r. stało się jednym z ważniejszych na świecie. Odbywa się w Detroit, a podczas niego wyróżnia się najlepsze modele oraz ich projektantów. Najbliższa edycja jest zaplanowana na 10–20 stycznia 2025 r.

Targi motoryzacyjne w Chinach

Chińskie samochody z sukcesem podbijają zagraniczne rynki, nic więc dziwnego, że targi organizowane w tym kraju cieszą się dużą popularnością na świecie. Na przemian odbywają się dwa wydarzenia – w Szanghaju oraz Pekinie. Mimo że są to imprezy o dość krótkiej historii, to przyciągają rzesze uczestników oraz wystawców. Są one wręcz obowiązkowe dla producentów chińskich samochodów, które mają liczyć się na rynku.

Największe targi motoryzacyjne w Polsce, Europie i na świecie

Jak widzisz, pasjonaci motoryzacji mogą przebierać w wydarzeniach, które są organizowane w różnych częściach świata. Są okazją do sprawdzenia, co oferują najbardziej znani i cenieni producenci pojazdów. Nawet jeśli nie możesz pozwolić sobie na wyjazd za granicę na takie targi, z pewnością zachwycą Cię wydarzenia organizowane w Polsce, a dokładniej w Poznaniu oraz Warszawie. Udział w nich to doskonała okazja nie tylko do sprawdzenia, co oferują najbardziej znane marki, ale także do poznania innych pasjonatów, dla których motoryzacja jest bardzo ważną częścią życia.

Zobacz podobne artykuły